Zaloguj    Kontakt    Mapa    Home

 
Aktualności
Informacje ogólne
Władze Wydziału
Rada Wydziału (działająca do 31.08.2019)
Sekretariat
Plany zajęć - BOS nr 2
Nauczanie zdalne
Konsultacje pracowników WF-P
Struktura Wydziału
Rekrutacja
Studia I i II stopnia
Studia podyplomowe
Praktyki studenckie
Erasmus Plus
Działalność naukowa, konferencje
Edurom - Dostęp do Sieci (Studenci i Wykładowcy)
Odczyty, wykłady, spotkania naukowe
Radomskie Studia Filologiczne
Projekt POWER "Kompetencje kluczem do kariery WF-P" (2016-2019)
"Zintegrowany Program UTHRad." - Filologia i Pedagogika (2018-2022)
Jakość kształcenia
Procedura antyplagiatowa
Koło Naukowe Anglistów
Koło Naukowe Dziennikarzy
Koło Naukowe Germanistów G-ERM
Koło Naukowe Polonistów
Twórczość literacka studentów WF-P
Pierwsze lata działalności Wydziału
Biblioteka
Przydatne adresy
Mapka - jak do nas trafić?
Fotokronika 2009-2012
Intensive Programme
MEMSOURCE
 

 

 

Uroczyste otwarcie nowej siedziby Instytutu Filologiczno-Pedagogicznego (28.10.2010)

Pierwsze lata działalności Wydziału

Instytut w nowej siedzibie

 

28 X 2010 roku uroczyście otworzyliśmy nowe, znakomicie wyposażone, pomieszczenia Instytutu Filologiczno-Pedagogicznego. W otoczeniu zaproszonych gości wstęgę przeciął Prorektor Politechniki Radomskiej ds. Dydaktycznych i Studenckich prof. dr hab. inż. Zbigniew Łukasik, z niewielką pomocą Dyrektora Instytutu Filologiczno-Pedagogicznego dr hab. prof. nadzw. Dariusza Trześniowskiego.

    

Tym samym budynek przy ul. Bolesława Chrobrego 31 zyskał drugiego, po Wydziale Ekonomicznym, współwłaściciela. Wspólnie będziemy korzystać z biblioteki i czytelni (bogatej w książki, czasopisma, multimedia), z auli wykładowych, pomieszczeń dydaktycznych. I wspólnie będziemy tworzyć atmosferę tego pięknego i nowoczesnego budynku.


Fundusze, jakie Instytutowi Filologiczno-Pedagogicznemu udało się pozyskać z niemieckiej Fundacji im. Hermana Niermana (50 tys. Euro), wzbogacone o równie poważne zaangażowanie finansowe Politechniki Radomskiej, pozwoliły na kompletne odnowienie sal i pokoi wykładowców i wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt multimedialny. Należy w tym miejscu podkreślić osobiste zaangażowanie dr Roberta Skoczka, który nawiązał kontakt z fundacją, cały czas pośrednicząc w oficjalnych rozmowach, aż do szczęśliwego ich zwieńczenia.

Jako Instytut dysponujemy obecnie trzema dużymi salami (wyposażonymi w sprzęt multimedialny: projektory i ekrany), w których może jednocześnie korzystać z zajęć ok. 50 osób.

Ponadto studenci mogą pracować w znakomitym laboratorium językowym, które uznać wypada za najnowocześniejszą tego typu placówkę w Radomiu (na wszystkich zgromadzonych gościach szczególnie duże wrażenie zrobiła tablica interaktywna).

Każdy z trzech Zakładów składających się na Instytut – Anglistyki, Germanistyki, Polonistyki – mógł zainstalować się w nowych pokojach. Dwa nowe pomieszczenia zyskał także Dziekanat Instytutu Filologiczno-Pedagogicznego.


Kształcenie studentów oczywiście pozostaje dla nas priorytetem, otwieramy się jednak również szerzej na wszystkie inicjatywy kulturalne, które służyć mogą całemu miastu i regionowi. Pracownia Literatury Współczesnej zorganizowała już w nowych pomieszczeniach spotkanie z autorami książki literackiej o Radomiu: Paczka radomskich ­– Marcinem Kępą i Ziemowitem Szczerkiem. W planie są następne wieczory literackie. Szczególnym optymizmem napawa nas perspektywa nawiązanej niedawno ściślejszej współpracy z Ośrodkiem Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”. W styczniu 2011 r. Instytut otworzy swoje drzwi dla wszystkich chętnych do słuchania wykładów i uczestniczenia w zajęciach akademickich. Swoje zaproszenie kierujemy do uczniów szkół miasta i regionu.

    

Życzmy sobie teraz, by w nowych pomieszczeniach Instytut Filologiczno-Pedagogiczny wkrótce powitał narodziny Radomskiego Uniwersytetu Techniczno-Humanistycznego!

 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości otwarcia nowej siedziby Instytutu.

 

 


do góry
wyślij
drukuj

 
Copyright 1998-2015 Wydział Filologiczno-Pedagogiczny