O uczelni
Aktualności
Kontakt

Nowe Technologie dla Dziewczyn

Newsy

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu został włączony do tegorocznej, drugiej edycji programu stypendialnego dla kobiet – „Nowe Technologie dla Dziewczyn”.

Inicjatywa ta ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem oraz pomoc utalentowanym maturzystkom i studentkom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej, czy też w nauce.

Stypendystki INTEL-PERSPEKTYWY otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki - doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 pln (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Niektóre z nich zostaną zaproszone do wzięcia udziału w programie stażowym w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku.

Do udziału w programie zapraszamy maturzystki 2016 zainteresowane studiami technicznymi i studentki wybranych kierunków. W ramach programu "Nowe technologie dla dziewczyn" zostanie rozdysponowane dwadzieścia stypendiów na rok akad. 2016/17.

Branża informatyczna w Polsce i na świecie od lat charakteryzuje się niskim wskaźnikiem zatrudnienia kobiet – od kilku do kilkunastu procent. Dodatkowo, jak pokazuje raport „Kobiety na politechnikach 2016” – od kilku lat obserwujemy w naszym kraju niepokojącą tendencję zmniejszania się liczby studentów kierunków związanych z informatyką i telekomunikacją w ogóle. Kobiet jest wśród nich 13,8 procenta. Od zeszłego roku, i pierwszej edycji stypendiów, zaobserwowano niewielki wzrost zainteresowania kierunkami informatycznymi wśród kobiet – o 0,8% (podczas gdy od 5 lat stale spada liczba mężczyzn studiujących kierunki z tej grupy). W przypadku kobiet odnotowujemy więc zaczątek nowej, pozytywnej tendencji.

Więcej informacji o programie, w tym regulamin, znaleźc można na stronie internetowej www.stypendiadladziewczyn.pl.
 

 


do góry
wyślij
drukuj