Powrót do serwisu UTH Rad.
Aktualności - archiwum
Wydział Sztuki - postępowanie o nadanie tytułu profesora

V miejsce Wydziału Ekonomicznego wśród szkół technicznych

Aktualności - archiwum »

Oświadczenie Rektora Politechniki Radomskiej
w sprawie rankingu szkół wyższych tygodnika "Polityka"
.

W rankingu szkół wyższych, przygotowanym przez tygodnik "Polityka" w kategorii Ekonomia-Zarządzanie, Wydział Ekonomiczny Politechniki Radomskiej uplasował się na V miejscu wśród szkół technicznych. Jest to kolejne wyróżnienie dla pozycji naszej uczelni i podkreślenie wysokiego poziomu dydaktycznego. Pragnę przypomnieć, że w niedawno ogłoszonym rankingu szkół wyższych przygotowanym przez tygodnik "Newsweek" Politechnika zajęła także bardzo wysokie lokaty.

Ranking przeprowadzony przez "Politykę" polega na ocenianiu najpopularniejszych kierunków studiów: ekonomii i zarządzania, informatyki, prawa, psychologii, politologii oraz socjologii. Nie są ocenianie natomiast całe uczelnie. Ocena poszczególnych wydziałów sporządzona została na podstawie rankingu, który jest podsumowaniem sytuacji w sektorze szkół wyższych za okres 2000-2005.

Bardzo cieszy mnie fakt, że Wydział Ekonomiczny Politechniki Radomskiej po raz kolejny został oceniony tak wysoko. Jest to jeden z najlepszych wydziałów ekonomicznych w Polsce, a absolwenci są bardzo cenieni na rynku pracy. Uzyskanie wykształcenia na tym wydziale oznacza nabycie profesjonalnej wiedzy i umiejętności odpowiadającym standardom europejskim. Uzyskany tytuł magistra umożliwia podjęcie pracy w różnych sektorach i segmentach integrującego się rynku pracy w Unii Europejskiej, prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej lub też przygotowuje do rozwoju kariery zawodowej w największych firmach polskich i zagranicznych. Ważne jest także to, że każdego roku, Wydział Ekonomiczny jest oceniany coraz lepiej, co tylko utwierdza całą naszą akademicką społeczność, że to co robimy jest ważne, potrzebne i doceniane.

Rektor

dr. hab. inż. Mirosław Luft
profesor nadzwyczajny

do góry
wyślij
drukuj

Copyright 1998-2015 Ośrodek Informatyki i Promocji