WYDZIAŁ
REKRUTACJA
DLA STUDENTÓW
DLA PRACOWNIKÓW
DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWO - BADAWCZA
ZŁOTE ODZNACZENIE "KOLAGEN"
ERASMUS
ROZKŁADY ZAJĘĆ
KONTAKT Z PRACOWNIKAMI
NAUCZANIE ZDALNE
SESJA
 
 
 

Prof. dr hab. Ryszard Świetlik członkiem Zespołu Analizy Spektralnej Komitetu Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauk !

WYDZIAŁ

 Z wielką radością i dumą społeczność Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego  w Radomiu przyjęła wiadomość o powołaniu profesora dra hab. Ryszarda Świetlika z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa w skład Zespołu Analizy Spektralnej Komitetu Chemii Analitycznej działającego w ramach Polskiej Akademii Nauk.

Pan Profesor Ryszard Świetlik jest  powszechnie szanowanym i znanym specjalistą z zakresu chemii analitycznej, metrologii i analizy śladowej zanieczyszczeń środowiska naturalnego. Jako wieloletni pracownik badawczo-dydaktyczny Wydziału Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa miał nieoceniony wkład w rozwój zarówno Wydziału jak i zainicjowanie i rozwój badań naukowych związanych z szeroko rozumianą chemią środowiska. Liczne publikacje w renomowanych międzynarodowych czasopismach naukowych dotyczą przede wszystkim wykorzystania absorpcyjnej spektrometrii atomowej w analizie specjacyjnej metali ciężkich oraz migracji i losu tej grupy toksycznych  metali w środowisku.

Jest nam niezmiernie miło, że wkład Profesora w rozwój nauki został doceniony przez Prezydium Polskiej Akademii Nauk, które uchwałą z dnia 20 maja 2020 powołało prof. dr hab. Ryszarda Świetlika na członka Zespołu Analizy Spektralnej Komitetu Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2020 - 2023.

 

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów!

W imieniu Pracowników Wydziału i swoim własnym

 

Dziekan Wydziału Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa


do góry
wyślij
drukuj

 
Copyright 2020 WICiT