Marta Orzechowska-Ochnia    

Marta Orzechowska-Ochnia Ur. 28.02.1979 w Radomiu

martaorzechochnia@gmail.com
m.ochnia@uthrad.pl

Studia w latach 1999-2004 w Katedrze Sztuki Wydziału Nauczycielskiego Politechniki Radomskiej. Dyplom w 2004 w zakresie działań multimedialnych w pracowni prof. Aleksandra Olszewskiego oraz aneks z fotografii w pracowni dr hab. Marka Guza. W 2012 pod kierunkiem dr hab. Andrzeja Wyszyńskiego uzyskała dyplom z Architektury wnętrz w Katedrze Architektury i Form Użytkowych na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Od roku 2014 zatrudniona na stanowisku asystenta w Katedrze Architektury i Wzornictwa.

Realizacja licznych projektów, aranżacji, adaptacji wnętrz w przestrzeni publicznej, prywatnej oraz wystawienniczej w kraju i za granicą. Twórczość z zakresu architektury wnętrz, wzornictwa przemysłowego, identyfikacji i komunikacji wizualnej, digital-artu, fotografii, projektowania graficznego. Udział w wielu wystawach zbiorowych.

Poszukiwanie form, kształtu i przestrzeni przyjaznych dla człowieka, porządkowanie, minimalizowanie, eliminacja zbędnych elementów. Analiza przestrzeni pod względem poprawnej komunikacji z użytkownikiem, oddziaływanie na zachowania psychologiczne za pośrednictwem kształtu, koloru, formy.

 

 
 
1. Schronienie forma przestrzenna, drewno, masa papierowa, styrodur, 20x20x30 cm, 2012 ©
2. Galeria sztuki makieta formy architektoniczno-przestrzennej, 120x120,30 cm, 2013 ©liczniki odwiedzin