Powrót do serwisu UTH Rad.
Aktualności - archiwum
Wydział Sztuki - postępowanie o nadanie tytułu profesora

Z życia Uniwersytetu Trzeciego Wieku    

Studenci » Uniwersytet Trzeciego Wieku »

Zdjęcia można kopiować do własnych potrzeb. Chętni do posiadania zdjęć papierowych powinni pobrać je z folderu na nośnik (penDrive) i wydrukować w dowolnym zakładzie fotograficznym. Można również wynotować tytuł folderu i numer zdjęć, pójść do Studia Fotograficznego ASFOT przy ul. Malczewskiego 21 (obok uczelni gdzie są wykłady) w którym właściciel ściągnie zdjęcia z naszego albumu i wydrukuje zainteresowanej osobie. Telefon do Studia 48 385 19 11; 791 642 565 adres e-mailowy asfot@wp.pl
 
 
 
 
 
 • 21.06.2022 r. ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO 2021/22 
 


 

 • 12.04.2022 r.  SPOTKANIE WIELKANOCNE
 Galeria zdjęć
 
 
 • 18.01.2022 r. WYBORY
Galeria zdjęć
 
 
 • 19.10.2021 r. INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU w UNIWERSYTECIE  TECHNOLOGICZNO - HUMANISTYCZNYM im. K. PUŁASKIEGO W RADOMIU.
Galeria zdjęć
 
 • 19.02.2020 r. TRZECI BAL SENIORA pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia.
Ponad 850 osób bawiło się na III Balu Seniora, który w dwóch turach odbył się w hali Miejskiego Osrodka Sportu i Rekreacji. 80 osobowa grupa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku  UTH bawiła się w pierwszym dniu tj. w środę 19 lutego 2020 r. Bal zorganizowały władze Radomia w ramach polityki senioralnej, której celem jest to, aby seniorzy czuli się w mieście jak najlepiej. Bal otworzył Prezydent Miasta Radomia, który powiedział: "Nowoczesne miasto, to miasto przyjazne dla wszystkich. Dlatego oprócz elementów związanych z bezpieczeństwem, jak np. czujniki czadu, czy zdrowotnych, jak bezpłatne szczepienia przeciwko grypie, podejmujemy także działania, które mają na celu aktywizować tę grupę mieszkańców. Doroczny bal organizowany w czasie karnawału jest jednym z takich wydarzeń" W ramach programu "Siła w seniorach" zostało utworzone Centrum Aktywności Seniorów. Miasto prowadzi też dom Senior Plus, wspiera kluby seniora, organizuje spotkania "Taniec pod gwiazdami". Seniorzy posiadający Kartę Seniora mogą też korzystać z szeregu zniżek oraz ze specjalnych biletów autobusowych.
  
Galeria zdjęć

  

17.12.2019 r. Spotkanie wigilijne Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 Galeria zdjęć
 
 • 22.10.2019 r. INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKUw UNIWERSYTECIE TECHNOLOGICZNO-HUMANISTYCZNYM im. K. PUŁASKIEGO w RADOMIU.
Galeria zdjęć
 • 23.10.2018 r. INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU w UNIWERSYTECIE TECHNOLOGICZNO-HUMANISTYCZNYM im. K. PUŁASKIEGO w RADOMIU.
 Galeria zdjęć
 • 17.10.2018 r. WYCIECZKA na ŚW. KRZYŻ I do SABAT KRAJNO.

             Galeria zdjęć

 • 07 - 09.09.2018 r. WYCIECZKA DO TORUNIA, KRUSZWICY I GNIEZNA.

            Galeria zdjęć

 • 26.06.2018 r. ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO WE WSOLI - MUZEUM GOMBROWICZA.
 
 • 21.06.2018 r. WYCIECZKA DO KOPALNI SREBRA W TARNOWSKICH GÓRACH I ZWIEDZANIE ZAMKU W PSZCZYNIE.
Wczesnym rankiem 50-cio osobowa grupa słuchaczy UTW wyruszyła autokarem na Górny Śląsk. W godzinach przedpołudniowych dotarliśmy do wspaniałego pomnika historii Tarnowskie Góry - podziemia zabytkowej kopalni rud srebronośnych oraz sztolni "Czarnego Pstrąga", która od lipca 2017 roku jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na głębokości 40m powstał szlak turystyczny o długości 1740 m w kształcie trójkąta, łączący trzy szyby: "Anioł", "Żmija" i "Szczęść Boże". W czasie niezwykłej wędrówki oglądaliśmy pochodzące z XVIII i XIX w. przodki górnicze, dawne stanowiska pracy i narzędzia. Ze szlakiem sąsiadują trzy komory o wielkości od 500 do 2000 m2. Blisko 300-metrowy fragment trasy przepłynęliśmy łodzią. Trasa jest udźwiękowiona w autentyczne odgłosy ciężkiej pracy gwarków, efekty zawału kopalnianego, jadących wózków i robót strzałowych.
Następnie przejechaliśmy do Pszczyny gdzie podziwialiśmy dawną rezydencję magnacką z XII w. wielokrotnie przebudowywaną. W średniowieczu własność książąt opolsko - raciborskich, książąt opawskich i cieszyńskich. W latach 1548 - 1765 zamek należał do śląskiego rodu Promnitzów, 1765 - 1847 książąt Anhalt-Kothen-Pless a od 1847 książąt Hochberg von Pless z Książa. W latach 1870 - 1876 dokonali oni przebudowy zamku, na skutek której uzyskał on swój obecny kształt architektoniczny w stylu neobarokowym. Wraz z zabytkowym parkiem krajobrazowym w stylu angielskim o powierzchni 156 ha tworzy zaspół pałacowo - parkowy w 1946 r zamieniony w muzeum. W przeciwieństwie do wielu innych zamków i pałaców na Śląsku, zniszczonych na skutek działań wojennych i bezpośrednio po nich, w Zamku w Pszczynie zachowało się oryginalne wyposażenie i meble, które sprawiają, że jest on obecnie jednym z najcenniejszych zabytków architektury rezydencjalnej w Polsce.
Do Radomia wróciliśmy po zjedzeniu pysznego obiadu w miłej restauracji położonej w uroczym zakątku zabytkowej zabudowy Starego Miasta w Pszczynie. Pogoda była wymarzona na taką wycieczkę.
 
Galeria zdjęć
 
 •  27.03.2018 r. SPOTKANIE WIELKANOCNE.
Galeria zdjęć 
 
 • 11.01.2018 r. WYSTAWA FRIDA NA ZAMKU W POZNANIU.  W czwartek 11 stycznia liczna grupa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w UTH Radom wcześnie rano wyjechała autokarem do Poznania, aby obejrzeć unikatową wystawę wspaniałej meksykańskiej malarki Fridy Kahlo. W czasie podróży obejrzeliśmy świetny film biograficzny o życiu i twórczości Fridy. Wystawa" Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst" jest pierwszą i jedyną w polsce wystawą tych malarzy wzbogaconą o mało znany polski wątek w życiu artystów (Bernice Kolko i Fanny Rabel). Szczegóły wystawy omówiła doskonała przewodniczka. Na dalsze zwiedzanie Zamku Cesarskiego w Poznaniu zabrał nas równie dobry przewodnik. Zamek został wybudowany dla ostatniego cesarza niemieckiego i króla Prus Wilhelma II w 1910 r. Na zakończenie wizyty w Poznaniu odbyliśmy przyjemny spacer na Stary Rynek, gdzie w przytulnej restauracji "Przy Bamberce" zjedliśmy smaczny obiad. W miłych nastrojach wieczorkiem wróciliśmy do Radomia.
Galeria zdjęć 
 
 • 19.12.2017 r. SPOTKANIE WIGILIJNE SŁUCHACZY UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU.

 Galeria zdjęć

 

 • 28.11.2017 r. KONCERT UCZNIÓW SZKOŁY MUZYCZNEJ W RADOMIU I SPOTKANIE ANDRZEJKOWE SŁUCHACZY UTW.
Galeria zdjęć 
 
 • 17.10.2017 r. INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO UTW w UNIWERSYTECIE TECHNOLOGICZNO-HUMANISTYCZNYM im. K. PUŁASKIEGO w RADOMIU. 

W dniu 17 października Uniwersytet Trzeciego Wieku w UTH zainaugurował rok akademicki 2017/2018. W auli Wydziału Transportu i Elektrotechniki Uniwersytetu przed godziną 17-tą zjawiło się ponad 250 słuchaczy. Wcześniej wszyscy uczestniczyli we Mszy Św. w kościele pod wezwaniem Św. Rodziny przy ul. Kelles Krauza. Przybyłych słuchaczy i zaproszonych gości powitał Kierownik UTW - opiekun z ramienia uczelni dr Leszek Wianowski. Władze uczelni reprezentowała na uroczystości Prorektor ds. dydaktycznych i studenckich prof. dr. hab. inż. Elżbieta Sałata. Pani profesor odczytała list skierowany do słuchaczy UTW od Rektora prof. dr hab. inż. Zbigniewa Łukasika. Uroczystość uświetnił Wiceprezydent Miasta Radomia Jerzy Zawodnik. Radomskie media były reprezentowane przez dziennikarzy z Echa Dnia i TV. ZEBRRA. Dotychczasowy dorobek i program nadchodzącego roku akademickiego przedstawiła Przewodnicząca UTW Zuzanna Łojek - Wianowska. Wszyscy goście bardzo ciepło wypowiadali się na temat dotychczasowej działalności UTW i życzyli dalszej miłej i owocnej wspólpracy oraz radosnych chwil spędzanych w murach uczelni. Wykład inauguracyjny pt. "Zrównoważony rozwój wyzwaniem XXI wieku" wygłosił prof. dr hab. Jerzy Żuchowski. 30 nowych członków otrzymało legitymacje. Uroczystość uświetnił Chór Akademicki UTH pod dyrekcją Agnieszki Kobierskiej.

Galeria zdjęć

 

 • 10  -  11.09.2017 r.  WYCIECZKA DO ŁAŃCUTA, PRZEMYŚLA i KRASICZYNA.
W wycieczce uczestniczyło 50 słuchaczy UTW. Pogoda była rewelacyjna. Zwiedziliśmy:
ŁAŃCUT - zespół pałacowo - parkowy, który był wspaniałą magnacką rezydencją Lubomirskich i Potockich. Historia Łańcuta sięga wczesnego średniowiecza. Za datę lokacji miasta przyjmuje się rok 1349 i wiąże się ją z królem Kazimierzem Wielkim. Łańcut należał kolejno do Pileckich, Stadnickich, w tym Stanisława Stadnickiego zwanego Diabłem Łańcuckim, a później do Lubomirskich i Potockich.
PRZEMYŚL, to miasto o długiej i bogatej historii położone nad Sanem u północnego krańca Karpat. To także miejsce, gdzie od wieków następowało spotkanie światów wschodu i zachodu, miasto współistnienia różnych wyznań, języków i narodowości. Ale także jedna z trzech największych twierdz w Europie w początkach XX wieku. W Przemyślu zwiedziliśmy:
Rynek - główny plac miasta, który uformował się na nierównym terenie, co dodaje mu uroku i sprawia, że jest wyjątkowy, znajduje się tutaj ciekawa fontanna z niedźwiadkiem,
Wieżę Zegarową - ciekawa, ładnie odremontowana budowla, w której obecnie znajduje sie Muzeum Dzwonów i Fajek - Oddział Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej.
Katedrę Przemyską - bazylika archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Św. Jana Chrzciciela.
Sobór Św. Jana Chrzciciela - archikatedra bizantyjsko - ukraińska, kościół obrządku grekokatolickiego w Przemyślu. W podziemiach klasztornych znajduje się Muzeum Archidiecezjalne.
Kopiec Tatarski - wspaniałe miejsce rekreacji, zrewitalizowane w ostatnim czasie, z amfiteatrem i ścieżkami rowerowymi oraz wspaniałą panoramą na miasto i okolicę.
Twierdzę Przemyśl - forty twierdzy przemyskiej, stanowiącej jedną z większych i ważniejszych twierdz w Polsce. (Na zdjęciu  za drzewami widać ciągnik ukraiński, który bronuje pas przygraniczny.)
KRASICZYN - Zespół Zamkowo - Parkowy w Krasiczynie to jeden z najpiękniejszych skarbów architektury renesansowo - manierystycznej w Europie. Został zbudowany na przełomie XVI i XVII wieku przez Stanisława Krasickiego i jego syna Marcina. Dwie ściany zamku zdobione są piękną ażurową attyką. W narożach znajdują się cztery okrągłe baszty - Boska, Papieska, Królewska i Szlachecka. Ich nazwy symbolizują aprobowaną przez fundatorów hierarchię świata obejmującą doczesność i wieczność. Z dziedzińca zamkowego, okolonego arkadowymi krużgankami, podziwiać można niezwykle rzadko spotykane przepiękne sgraffitowe dekoracje przedstawiające sceny biblijne oraz medaliony z popiersiami cesarzy, wizerunki polskich królów i sceny myśliwskie.
Nocleg spędziliśmy w Hotelu Coloseum w Jarosławiu. Świetne miejsce! Urokliwe pokoje, przepyszne jedzenie! Z pewnością wrócimy tu jeszcze! Organizatorem wycieczki była Przewodnicząca Rady Słuchaczy - Zuzanna Łojek - Wianowska. D Z I Ę K U J E M Y !
 
Galeria zdjęć
 
 • 20.06.2017 r. KRÓLEWSKIE ŹRÓDŁA - ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO. 

Źródła zasilające rzeczkę Zagożdżonkę zawdzięczają swą nazwę Królowi Władysławowi Jagielle, który w nich zaspakajał pragnienie podczas licznych podróży i polowań w Puszczy Kozienickiej. Bo warto wiedzieć, że pierwsze wzmianki o tym kompleksie leśnym pochodzą z 1224 roku. W czasach Jagiellonów puszcza znalazła się na ważnym szlaku komunikacyjnym z Krakowa do Wilna, którym podróżowali Królowie, posłowie, kupcy, możni ówczesnego świata. Sam Król Jagiełło miał przemierzyć tę trasę 23 razy. W kolejnych latach Jagiellonowie polowali w tutejszych lasach na żubry, tury, niedźwiedzie. Źródeł w okolicy jest cztery, ale jedno największe ma królewską sławę. Jeszcze do niedawna miało ponoć ślady pamiętającego jagiellońskie czasy obmurowania. Taraz otoczono je współczesnym kamiennym murkiem, jest zadaszone a dojście od strony rzeki prowadzi po wspaniałych pomostach. Miejsce biwakowe znajduje się na rozległej polanie, do której zbiegają się nasypy dawnej kolejki leśnej. Służyła ona do przewozu drewna z puszczy do tartaku w Pionkach w latach 1947 - 83. Teraz nasypami prowadzą szlaki turystyczne piesze i rowerowe, a most wąskotorówki nad Zagożdzonką jest jedną z atrakcji rezerwatu. Kiedyś na polanie stała leśniczówka, spłonęła jednak w 2011 roku. W tak uroczym miejscu przy ognisku spotkali się słuchacze UTW z UTH w Radomiu, aby w atmosferze wspólnej zabawy przy dźwiękach muzyki i śpiewu świętować zakończenie roku akademickiego 2016/2017. Po rezerwacie oprowadziła słuchaczy Pani Lidia Zaczyńska z Nadleśnictwa Kozienice. To był bardzo radosny i pogodny dzień! A teraz W A K A C J E !!!!

 Galeria zdjęć

 • 20.05.2017 r. WYCIECZKA DO ZAMOŚCIA.

  W tym dniu pięćdziesięcio - osobowa grupa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w UTH Radom wyjechała na uroczą wycieczkę do Zamościa. Pogoda była wyśmienita. Dziękujemy Lidii Przytborowskiej za organizację tej imprezy. Zamość, nazywany Perłą Renesansu, Padwą Północy, Miastem Arkad, to idealne miasto twierdza, założone w 1580 roku przez wybitnego wodza i polityka Jana Zamojskiego, kanclerza wielkiego koronnego, zaprojektowane przez włoskiego architekta Bernardo Mornado, stanowiące wybitne osiągnięcie późnorenesansowej europejskiej myśli urbanistycznej. Układ urbanistyczny śródmieścia z zespołem ok. 120 zabytków architektury sostał zaliczony do zabytków o najwyższej wartości artystyczno - historycznej w skali światowej. 14 grudnia 1992 r. Zamojskie Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 Galeria zdjęć

 • 11.04.2017 r. Okres Świąt Wielkanocnych to nie tylko czas budzącej się do życia przyrody i głębokich przeżyć religijnych, lecz także okazja do zadumy i refleksji oraz rodzinnych i towarzyskich spotkań. Takie wielkanocne spotkania organizowane są każdego roku przez Zarząd Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w UTH w Radomiu. Zapraszani są przedstawiciele władz uczelni oraz duchowni z parafii św. Trójcy w Radomiu. W tym roku ok. 100 osobową grupę seniorów zgromadzonych w auli Wydziału Transportu i Elektrotechniki przywitała Lidia Przyborowska a następnie życzenia od władz uczelni przekazał Kierownik UTW dr Leszek Wianowski. W dalszej części ciepłe i serdeczne życzenia dla wszystkich słuchaczy  i ich rodzin przekazała Przewodnicząca Rady Słuchaczy Zuzanna Łojek – Wianowska. Z kolei były Kierownik UTW a obecnie także senior i członek profesor Tomasz Budzynowski skierował do słuchaczy wiele miłych życzeń. Specjalnie na tę wyjątkową okazję Klub Literacki pod kierownictwem Grażyny Ziętek przygotował recytacje słowno – muzyczne o tematyce sakralnej i wiosennej. Ks. dr Marek Adamczyk pobłogosławił przygotowane pokarmy i poprowadził wspólną modlitwę. Wszyscy podzieliliśmy się tradycyjnie święconym jajkiem, a następnie przystąpiliśmy do poczęstunku wielkanocnego. Na stołach nie zabrakło kolorowych pisanek i różnych tradycyjnych łakoci, bez których to świąteczne spotkanie nie miałoby wyjątkowego uroku. Wspaniałe dekoracje świąteczne przygotowała Jolanta Weiser a nastrój biblijny zapewniła wystawa prac malarskich o tematyce sakralnej autorstwa Bożenny Wiązowskiej i Witolda Sobola.

  Galeria zdjęć

   

   

 • 27.02.2017r.  TERMY MSZCZONÓW - PROFESJONALNIE WYPOSAŻONY KOMPLEKS Z WYKORZYSTANIEM ŹRÓDEŁ TERMALNYCH O EUROPEJSKICH STANDARDACH WO ATRAKCJA TURYSTYCZNA MAZOWSZA DLA OSÓB W KAŻDYM WIEKU

  Zdrowotne właściwości wód termalnych znane są nie od dziś. Woda geotermalna działa na nasz organizm w trojaki sposób: poprzez temperaturę, związki mineralne i obciążenie jakie zapewnia środowisko wodne. Ćwiczenia wykonywane w wodzie wskutek siły wyporu są łatwiejsze, a ciepło wydzielane przez wodę powoduje, że minerały w niej zawarte wnikają w skórę. Ciepło wody wywołuje przekrwienie i normalizuje tkanki, krążenie ulega poprawie, zmniejsza się bolesność mięśni i stawów. Kąpiele w wodzie geotermalnej polecane są wszystkim bez względu na wiek i dolegliwości. Szczególnie jednak zalecane są w leczeniu rehabilitacyjnym i ortopedycznym. Działają korzystnie na schorzenia reumatoidalne oraz neurologiczne. Ciepłe wody mszczonowskie gwarantują relaks, koją układ nerwowy, odprężają i poprawiają samopoczucie.

Mszczonowska woda termalna jest wodą wodorowo-węglanowo-wapniowo-sodową. Całkowita jej mineralizacja wynosi 472 ml/l. Jest to unikalna na Mazowszu mineralizowana woda pitna wydobywana z tak dużej głębokości. Woda termalna wykorzystywana w kąpielisku wydobywana jest od  1996r. otworem wiertniczym MSZCZONÓW IG-1 z głębokości 1714 m z utworów piasowcowych kredy dolnej. Temperatura na powierzchni wynosi 42,50C.

Wody mszczonowskie są wolne od zanieczyszczeń , aby zachowały swoje naturalne właściwości nie są filtrowane ani wzbogacane. Mają podwyższoną zawartość związków żelaza, stąd ich barwa brązowo-zielonkawa i mętność.

W Mszczonowie istnieje możliwość korzystania z dwóch całorocznych niecek, w tym jednej wewnętrznej, zawierających surową wodę termalną, wyposażonych w masaż karku i masaże ścienne. Temperatura wody:30-340C. Głębokość od 120cm do 130 cm. Łączna powierzchnia niecek wynosi 190 m2.  Na terenie obiektu znajdują się również wanny z masażem wodnym oraz grota solna i sauna.

W dniu 27.02.2017 r. 50-cio osobowa grupa naszych słuchaczy skorzystała z dobrodziejstwa mszczonowskich wód termalnych. 

 Galeria zdjęć

 

 • 20.12.2016r. PRZY WIGILIJNYM STOLE

  Słuchacze naszego uniwersytetu spotkali się 20 grudnia 2016 r. w Auli nr 5 Wydziału Transportu i Elektrotechniki UT, aby złożyć sobie życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. W wigilijnym spotkaniu uczestniczył również duszpasterz akademicki ks. dr Marek Adamczyk. Charakter tych świąt ma istotne znaczenie dla pielęgnowania więzi rodzinnych. Wielu z nas ma taką możliwość, aby szczególnie w tym czasie doświadczać wielopokoleniowych relacji.

Niech te święta zatem będą radosne i upłyną w ciepłej, przyjaznej atmosferze wśród rodziny i przyjciół, a w Nowym Roku życzę Państwu przede wszystkim dużo zdrowia i miłych spotkań na UTW - mówiła Przewodnicząca Rady Słuchaczy Zuzanna Łojek-Wianowska.Grupa poetycka Dyskusyjnego Klubu Literackiego przedstawiła refleksyjne wiersze o tematyce świątecznej, a ksiądz Adamczyk pobłogosławił opłatki, którymi podzieliliśmy się przekazując sobie wzajemne życzenia, uściski, serdeczności. Uroczystość poprowadziła Lidia Przyborowska.Dopełnieniem tak miłego spotkania była wieczerza składająca się z tradycyjnych wigilijnych potraw, przygotowanych przez uczestniczki spotkania i nie tylko. Świąteczny nastrój podkreślały wspaniałe dekoracje, zapach jodły i sianka, migotanie świec, delikatne tło muzyczne, odświętne stroje i życzliwe, uśmiechnięte twarze uczestników.

Galeria zdjęć

 

 • 29.11.2016r. ANDRZEJKOWY WIECZÓR

  W przeddzień imienin Andrzeja wysłuchaliśmy wykładu etnografa dr Stefana Rosińskiego o obrzędach i wróżbach andrzejkowych. Po wykładzie, w ten tajemniczy andrzejkowy wieczór, nasze koleżanki poddały się magii czarów i wróżb. Z lanego wosku odczytywały swoje losy. Jedne były uszczęśliwione, inne rozczarowane, wszystkie napewno bardzo rozbawione, bo to przecież tylko świetna zabawa. Ale na tym nie zakończyło się andrzejkowe szaleństwo. Dalszy ciąg imprezy miał miejsce w restauracji "Cechowianka". Jak się towarzystwo bawiło można obejrzeć w WIRTUALNYM ALBUMIE folder " Andrzejki 2016". Chętni do posiadania zdjęć papierowych winni pobrać je z folderu  na nośnik (pendrive) i wydrukować w dowolnym zakładzie fotograficznym. Można również udać się z tytułem folderu i numerami zdjęć do Studia Fotograficznego ASTOT przy ul.Malczewskiego 21, w którym właściciel ściągnie zdjęcia z naszego albumu i wydrukuje.

Galeria zdjęć

 

 •  18.10.2016r.  INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2016/2017 UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU PRZY UNIWERSYTECIE TECHNOLOGICZNO-HUMANISTYCZNYM IM. KAZIMIERZA PUŁASKIEGO W RADOMIU

  Uroczystość miała miejsce w dniu 18 października 2016 r. w auli Wydziału Transportu i Elektrotechniki UTH w obecności ponad 100 słuchaczy. Przybyłych powitał opiekun z ramienia uczelni dr Leszek Wianowski. Władzę uczelni reprezentowali na uroczystości prorektorzy  profesor Elżbieta Sałata i profesor Andrzej Markiewicz. Program nadchodzącego roku akademickiego przedstawiła przewodnicząca UTW Zuzanna Łoojek-Wianowska. Ciepłe słowa do zgromadzonych skierował duszpasterz akademicki proboszcz parafii św. Jadwigi Królowej w Radomiu ksiądz Marek Adamczyk oraz mgr Krzysztof Starnawski. Wykład inauguracyjny pt " Idea dobra - platoński ślad w kulturze " wygłosił dr Leszek Wianowski. Piętnastu nowych członków otrzymało legitymacje. Uroczystość uświetnił Chór Akademicki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego pod kierownictwem Agnieszki Kobierskiej. Całość prowadziła pani Lidia Przyborowska.

Galeria zdjęć

 

 • 14.06.2016r. ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO

  Uroczyste zakończenie roku akademickiego 2015/2016 Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy UTH w Radomiu miało miejsce w pięknym otoczeniu Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Liczna grupa słuchaczy UTW pojechała do Czarnolasu autokarem w dniu 12 czerwca 2016 r. Pogoda zapowiadała się bardzo przyjemnie, ale nie wytrzymała do końca dnia. Mimo wszystko słuchacze spędzili ten dzień w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Najpierw pani kustosz Muzeum Maria Jaskot oprowadziła grupę po całym obiekcie objaśniając najciekawsze eksponaty i przytaczając wiele ciekawych zdarzeń z życia Pana Jana oraz epoki , w której żył i tworzył. Następnie wszyscy słuchacze spędzili wspaniałe chwile w przepięknym parku przy ognisku piekąc kiełbaski i popijając czym kto miał. Na deser całej uroczystości nasz Klub Literacki pod kierunkiem pani Grażyny Ziętek zaprezentował na pobliskiej scenie spektakl złożony z utworów Jana z Czarnolasu, przyakompaniamencie skrzypiec i akordeonu. Dwanaście "Panien" przedstawiło najpopularniejsze fragmenty pieśni, trenów i fraszek Pana Jana. To był wspaniały dzień!

Galeria zdjęć

 

Galeria zdjęc Muzeum

 

 • 28.05.2016r. WYCIECZKA DO OBLĘGORKA I KIELC

W piękną majową sobotę 28.05.2016 r. 54-osobowa grupa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku dla uczczenia roku sienkiewiczowskiego wybrała się na wycieczkę do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Po obiedzie zwiedziliśmy również Pałac Biskupów w Kielcach. Trochę czasu spędziliśmy na spacerach po ulicach i po parku z centrum Kielc.

Galeria zdjęć

 

 • 05.04.2016r. SPOTKANIE WIELKANOCNE

Tradycyjnie, jak co roku, spotkaliśmy się przy wielkanocnym stole, aby złożyć sobie życzenia, podzielić święconym jajkiem,  wysłuchać pieknych wiosennych wierszy, wygłoszonych przez naszych poetów. W życzliwej i serdecznej atmosferze upłynęło nam to świąteczne popołudnie.

Spotkanie Wielkanocne UTW - Galeria zdjęć

 

 • 15.12.2015r. SPOTKANIE OPŁATKOWE

We wtorek 15 grudnia odbyło się w naszym UTW spotkanie opłatkowe. Poprowadziła je koleżanka Lidia Przyborowska. Do uczestników zwrócili się z życzeniami prof. Tomasz Budzynowski i Przewodnicząca Rady Studentów Zuzanna Łojek - Wianowska. O zwyczajach i tradycjach wigilijnych i bożonarodzeniowych przypomniał nami i przybliżył je w swojej gawędzie zaproszony etnograf dr Stefan Rosiński. Z kolei grupa poetycka Dyskusyjnego Klubu Literackiego, wspominając zmarłego niedawno seniora poetę pana Józefa Kaźmierczyka, przedstawiła jego refleksyjne wiersze o tematyce świątecznej. Wreszcie duszpasterz akademicki ksiądz Marek, który jest stałym uczestnikiem naszych wigilijnych spotkań, skierował do nas kilka ciepłych słów i po odśpiewaniu kolędy "Wśród nocnej ciszy" nastąpiły życzenia, serdeczności, uściski...

Dopełnieniem tego miłego wieczoru była wieczerza składająca się z tradycyjnych wigilijnych pyszności, zakończona wspólnym kolędowaniem przy gitarze.

Świąteczny nastrój podkreślały śliczne dekoracje, zapach jodły i sianka, migotanie świec, ciche tło muzyczne, odświętne stroje i życzliwe, uśmiechnięte twarze uczestników.
Spotkanie opłatkowe Uniwersytetu Trzeciego Wieku UTH Rad - GALERIA ZDJĘĆ
 
 • 20.10.2015r. INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2015/2016

W dniu 20 października 2015 r. odbyła się uroczysta Inauguracja Roku akademickiego 2015/2016 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku UTH Radom. 

 

 

Zdjęcia z powyższych imprez dostępne są w WIRTUALNYM ALBUMIE. Zapraszamy do ogladania. Zdjęcia można pobierać (kopiować) dla własnych potrzeb.

________________________________________________________

 • Fotorelacja z wycieczki do Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie

 • 18 grudnia 2014r. tradycyjnie, jak co roku, odbyło się w naszym uniwersytecie spotkanie opłatkowe. Nastrojowe, bożonarodzeniowe wiersze zaprezentowali autorzy - członkowie poetyckiej grupy Eliksir. Obecny na uroczystości duszpasterz akademicki, ksiądz Arkadiusz Latosek, poświęcił przygotowane opłatki, którymi, po krótkiej modlitwie i po odśpiewaniu kolędy, uczestnicy dzielili się ze sobą. Obficie zastawione i pięknie udekorowane stoły, zachęcając do spożycia wigilijnych potraw, dawały poczucie domowego ciepła. Bo też wszystko na tę ciepłą uroczystość było przygotowane po domowemu, pierogi, ryby, kutia, racuchy i inne kulinarne specjały wyszły spod rąk naszych słuchaczek. Szczera, przyjacielska, pełna serdecznych życzeń atmosfera towarzyszyła słuchaczom do końca spotkania.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania opłatkowego

 • 13 listopada 2014 r. odbyliśmy kolejną wycieczkę. Tym razem zwiedzaliśmy Zespół Pałacowo- Ogrodowy w  Wilanowie.  Mimo, że większość uczestników  znała tę rezydencję króla Jana III i Marii Kazimiery, z przyjemością kolejny raz obejrzała zabytkowe wnętrza pałacu, jego wystrój  i eksponaty. Niestety ogrody, przygotowane już do zimy, w listopadowej aurze nie prezentowały całej swojej krasy. Jednakże bogactwo barokowego Pałacu zrekompensowało niedosyt piękna ogrodów. Kolejnym zwiedzanym przez nas obiektem było Muzeum Powstania Warszawskiego. Otwarte w 60-tą rocznicę Powstania w hołdzie złożonym jego uczestnikom przez mieszkańców Warszawy. Tu z kolei pożegnaliśmy pogodny nastrój, z jakim wyjechaliśmy z Wilanowa. Znaleźliśmy się na ulicach walczącej Warszawy w sierpniu 1944 r. Wśród huku wybuchów i krzyków powstańców oglądaliśmy eksponaty, filmy, zdjęcia poświęcone temu historycznemu wydarzeniu, słuchaliśmy relacji naocznych świadków. Można też było zejść do zrekonstruowanych kanałów- wrażenie niesamowite.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki

 • We wtorek 21 października 2014 roku na Uniwersytecie Trzeciego Wieku odbyła się Inauguracja Roku Akademickiego 2014/2015. Uroczystość poprzedziła Msza Święta odprawiona w kościele Świętej Trójcy przez duszpasterza akademickiego księdza dr Marka Adamczyka. - CZYTAJ WIĘCEJ

 • W dniu 16 października 2014 r. odbyliśmy bardzo ciekawą wycieczkę do Płocka. Chodziliśmy ulicami Starego Miasta, zwiedziliśmy Bazylikę katedralna, a w niej m.in. obejrzeliśmy sarkofag z prochami dwóch władców polskich - Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego, a także kopię słynnych romańskich Drzwi Płockich z 1154 r. Zwiedziliśmy również najstarsze w kraju publiczne muzeum, a w nim największe w Polsce zbiory sztuki secesyjnej. Mogliśmy obejrzeć prace najwybitniejszych przedstawicieli tego kierunku: Wyspiańskiego, Mehoffera, Laszczki, Malczewskiego i innych. Ze skarpy podziwialiśmy Wisłę.

  Po męczącym dniu skorzystaliśmy z gościny dyrekcji i pensjonariuszy DPS-u "Nad Jarem" w Nowym Miszewie. Smak świeżo upieczonych ciast mamy do tej pory w ustach.Copyright 1998-2015 Ośrodek Informatyki i Promocji