EDUROAM
O projekcie
Kto może korzystać?
Jak skonfigurować?
Kontakt
Zarejestruj się

O projekcie    

INFORMACJE O PROJEKCIE EDUROAM

eduroam (ang. edu-cation roam-ing) jest ogólnoświatowym systemem dostępu do sieci bezprzewodowej dla społeczności naukowo-akademickiej. Dzięki uczestnictwu Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w projekcie eduroam nasi pracownicy i studenci mogą korzystać z dostępu do Internetu podczas odwiedzin w wielu ośrodkach naukowo dydaktycznych na całym świecie bez potrzeby zmiany konfiguracji swoich urządzeń mobilnych.

Jednym z głównych założeń systemu eduroam, jest zapewnienie członkom społeczności dużego poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci. Komunikacja użytkownika z punktem dostępowym do Internetu przebiega za pomocą szyfrowanego połączenia uniemożliwiając podsłuchanie danych.

Użytkownik sieci eduroam pomimo przebywania w gościnnej jednostce łącząc się z Internetem do autoryzacji używa systemów swojej jednostki macierzystej. Możliwe jest to dzięki rozbudowanemu systemowi uwierzytelniania 802.1X. Nie znaczy to, że dostęp do sieci w gościnnej jednostce jest anonimowy. Dzięki restrykcyjnej polityce projektu dane związane z dostępem do sieci są zawsze odnotowywane.

Więcej informacjiCopyright 1998-2015 Ośrodek Informatyki i Promocji