Powrót do serwisu UTH Rad.
Aktualności - archiwum
Wydział Sztuki - postępowanie o nadanie tytułu profesora

Teatr    

Studenci » Uniwersytet Trzeciego Wieku »

 KONTAKT: ANNA MATUSZEWSKA - tel. 695656165;     e-mail:  annamatuszewska50@gmail.pl

 

 

 

16.06.2022 r. (czwartek Boże Ciało) godz. 1900 Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu "POMOC DOMOWA". Spektacl reżyseruje Krzysztow Dracz a w tytułowej roli zobaczymy dyrektor teatru Małgorzatę Potocką. Wystąpią również Katarzyna Dorosińska, Maria Gudejko, Mateusz Kocięcki i Jarosław Rabenda. Znudzone monotonnym życiem małżeństwo, para kochanków oraz urzekająca i pełna energii pomoc domowa, która robi wszystko, żeby uratować każdą sytuację. Do tego tajemniczo znikający alkohol... Jesteście ciekawi, jak zakończą się perypetie naszych bohaterów? Przyjdźcie do teatru i przekonajcie się sami.  Bilety w cenie 30 zł.

 

  

 

23.04.2022 r. (sobota) godz.1800 Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu "NIE UCHODZI, NIE UCHODZI, czyli DAMY I HUZARY" Aleksandra Fredry. Reżyseria i teksty piosenek - Maciej Wojtyszko; Muzyka - Jerzy Derfel; Choreografia i współpraca reżyserska - Tadeusz Wiśniewski; Kostiumy i scenografia - Izabela Chełkowska-Wolczyńska. Występują: Jarosław Rabenda, Aleksandra Bogulewska, Izabela Brejtkop, Katarzyna Dorosińska, Maria Gudejko, Agnieszka Grębosz i inni. Akcja sztuki rozgrywa się w szlacheckim dworku, gdzie wraz ze swoimi kompanami zatrzymuje się Major, doświadczony żołnierz wojen napoleońskich. Upragniony sielski wypoczynek, wypełniony typowymi męskimi rozrywkami, zostaje jednak szybko zakłócony pojawieniem się trzech sióstr Majora, które - przy użyciu sprawdzonych kobiecycy patentów - próbują wyprowadzić brata ze starokawalerskiego stanu... Czy ich plan zakończy się sukcesem? Bilety w cenie 40 zł.

30.01.2022 r. (niedziela) godz. 1900 Teatr Powszechny im Jana Kochanowskiego w Radomiu "WSTYD". Reżyseria - Błażej Peszek; Scenografia i kostiumy - Michał Dracz; Muzyka - Wojciech Kiwer. W rolach głównych: Izabela Brejkop, Joanna Jędrejek, Piotr Kondrat i Jarosław Rabenda. W restauracyjnej kuchni, na zapleczu sali weselnej, gdzie miało odbyć się przyjęcie, spotykają się rodzice niedoszłych małżonków. Rozmowę zaczynają od wzajemnych przeprosin, ale z czasem napięcie, skrywane emocje i pretensje dają się we znaki. Prowadzi to do konfrontacji i konfliktu, który z czasem wymyka się spod kontrolo.Niezwykle enetgetyczny spektakl w którym obserwujemy pełen wachlarz różnorodnych emocji. Czy znajdziemy w nim prawdę również o sobie i naszych najbliższych? Bilety w cenie 20 zł.

19.12.2021 r.(niedziela) godz. 1900 Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu "SZALONE NOŻYCZKI". Jest to niezwykle zabawna komedia kryminalna "z niespodzianką", ale również nazwa wyjątkowego salonu fryzjerskiego niejakiego Antoniego Wziętego, w sąsiedztwie którego popełnione zostaje tajemnicze morderstwo... Arcyzabawny tekst w reżyserii specjalisty od komedii, Jerzego Bończaka. "Szalone nożyczki" zostały wpisane do księgi rekordów Guinnessa jako najdłużej grane przedstawienie w Stanach Zjednoczonych - spektakl nie schodzi z afiszy już od ponad 30 lat. Bilety w cenie 50 zł.

9.10.2021 r. (sobota) godz. 1900 Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu "OSTATNI". Współczesna adaptacja sztuki Maksyma Gorkiego. Teatralny triller o trudnych relacjach rodzinnych, tajemnicach i spojrzeniu w głąb siebie. "Ostatni" to pełna emocji historia barona finansowego Iwana Kołomyjcewa i jego rodziny. Po utracie stanowiska Kołomyjcew wraz z rodziną zmuszony jest opuścić swoją rezydencję i porzucić wystawny styl życia. Nowa rzeczywistość, w jakiej znajduje się rodzina, obnaża ich zagubienie, niesamodzielność, wzajemna niechęć, zamiłowanie do przemocy. Reżyseria, opracowanie muzyczne - Anton Malikov; Scenografia/ Kostiumy - Matylda Kotlińska. Bilety w cenie 20 zł. do odbioru w holu teatru przed spektaklem.

26.04.2020 r. (niedziela) godz.1900 Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego Scena Kameralna "TANCERZ" Witolda Gombrowicza w znakomitej reżyserii Kingi Dębskiej wykorzystuje przedwojenne piosenki o miłości w nowoczesnych aranżacjach Łukasza Matuszyka w interpretacji wspaniałych radomskich aktorów: Dorota Dolecka, Agnieszka Grębosz, Natalia Samojlik, Mateusz Kocięcki, Mateusz Michnikowski, Mateusz Paluch, Jarosław Rabenda. Za choreografię odpowiada Anna Bosak, scenografię i kostiumy Natalia Kołodziej. Bilety w cenie 30 zł.

15.03.2020 r. (niedziela) godz. 1900 Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego "NIE UCHODZI, NIE UCHODZI, CZYLI DAMY I HUZARY" Reżyseria i teksty piosenek Maciej Wojtyszko. Muzyka Jerzy Derfel. Obsada: Jarosław Rabenda, Aleksandra Bogulewska, Izabela Brejtkop, Katarzyna Dorosińska, Maria Gudejko i inni. Muzyczna realizacja komedii w reżyserii Macieja Wojtyszki to przede wszystkim przednia zabawa. Akcja sztuki rozgrywa sie w szlacheckim dworku, gdzie wraz ze swoimi kompanami zatrzymuje się Major, doświadczony żołnierz wojen napoleońskich. Upragniony sielski wypoczynek, wypełniony typowymi męskimi rozrywkami, zostaje szybko zakłócony pojawieniem sie trzech sióstr Majora, które - przy użyciu sprawdzonych kobiecych patentów - próbują wyprowadzić brata ze starokawalerskiego stanu... Czy ich plan zakończy się sukcesem? Bilety w cenie 30 zł.

09.01.2020 r.(czwartek) godz.1800 Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego "RYZYKOWNA FORSA" w reżyserii Pawła Pitery. Szalona komedia pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Bilety w cenie 30 zł.

 27.10.2019 r. (sobota) godz. 1800  Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego "AMADEUSZ" Petera Shaffera w reżyserii Pawła Aignera. Cudowny dzieciak obdarzony boskim talentem Wolfgang Amadeusz Mozart któregoś dnia pojawia się w życiu Antoniego Salieriego - szacownego, poważnego kompozytora, cesarskiego kapelmistrza, który swojej pozycji dorobił się po latach żmudnej, wytężonej pracy. Salieri, obsesyjnie zazdrosny o niezwykły talent, przerażony własną przeciętnością odbitą w geniuszu Mozarta, zaczyna go osaczać siecią intryg i kłamstw. Nie zawaha się przed niczym, by zniszczyć rywala.... Bilety w cenie 30 zł.

  13.04.2019 r. (sobota) godz. 1900 Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu "CAFE Sax" - piosenki Agnieszki Osieckiej. Tytuł spektaklu nawiązuje do niewielkiej kawiarenki na warszawskiej Saskiej Kępie, gdzie Osiecka przesiadywała całymi godzinami, wnikliwie obserwując bywalców lokalu, notując swoje obserwacje i przemyślenia na setkach serwetek i skrawków papieru. W spektaklu przypominamy największe przeboje, do których teksty napisała Agnieszka Osiecka: "Małgośka", "Niech żyje bal", "Okularnicy", "Czy te oczy mogą kłamać", "Nie ma jak pompa" czy "Uciekaj moje serce" Obsada: Katarzyna Jamróz, Izabela Brejtkop, Maria Gudejko, Aleksandra Bogulewska, Agnieszka Grębacz, Joanna Jędrejek, Jarosław Rabenda, Adam Majewski, Łukasz Mazurek, Mateusz Kocięcki, Łukasz Stawowczyk, Wojciech Ługowski. Bilety w cenie 25 PLN.

 31.03.2019 r. (niedziela) godz. 1800 Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu "MAKBET". Szekspirowski "Makbet" w inscenizacji Katarzyny Deszcz to uniwersalna opowieść o obsesyjnym dążeniu do władzy i jej deprawującej, wyniszczającej sile, ale to przede wszystkim spektakl o zdradzie i o nieufności rodzącej tak wielki lęk, że nie zawahasz się przed niczym, byle tylko choć na chwilę się go pozbyć. "Makbet" to przedstawienie poruszające i zakakująco współczesne. Brutalne, bolesne, kipiące emocjami, które nie są literacką fikcją. Bilety w cenie 30 PLN.

 14.03.2019 r. (czwartek) godz.1800 Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu 'SKRZYPEK NA DACHU". Jeden z największych hitów w historii musicali. Pogodna, dowcipna, liryczna, pełna ciepła opowieść o świecie, którego już nie ma, o nbajważniejszych wartościach, przemijaniu. Świetne aktorstwo, ponad 40 wykonawców. A nade wszystko piękna muzyka z takimi hitami jak:"Gdybym był bogaczem", To świt, to zmrok". Reżyseria Maciej Korwin. Scenografia Jerzy Rudzki. Kierownictwo muzyczne Jerzy Kluzowicz. Bilety w cenie 40 PLN.

08.12.2018 r. (sobota) godz. 1600 Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu "NAPIS". Sąsiedzkie dochodzenie w pozornie błachej sprawie mocno naruszy podwaliny błogosławionego świętego spokoju i dobrego samopoczucia współmieszkańców. Stateczne, inteligentne, miłe i kulturalne towarzystwo "na poziomie" stopniowo zacznie odsłaniać swoje prawdziwe oblicze... Reżyseria i opracowanie muzyczne Krzysztof Babicki. Obsada:Izabela Brejtkop, Danuta Dolecka, Maria Gudejko, Marek Braun, Piotr Kondrat, Jarosław Rabenda.Bilety w cenie 25 PLN.

29.11.2018 (czwartek) godz. 1000   Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu "ZBRODNIA i KARA" - arcydzieło światowej literatury w autorskiej wizji jednego z najciekawszych rosyjskich reżyserów teatralnych. Znakomita adaptacja wielkiej powieści Fiodora Dostojewskiego, która przez pryzmat losów ubogiego studenta Rodiona Romanowicza Raskolnikowa, podejmuje rozważania na temat piątego przykazania "nie zabijaj".Reżyseria Grigorij Liftanov. Występują: Marek Braun,Sebastian Cybulski, Maria Gudejko, Joanna Jędrejek, Michał Węgrzyński, Wojciech ługowski, Mateusz Kocięcki, Mateusz Paluch. Bilety w cenie 25 PLN.

 25.11.2018 r. (niedziela) godz. 1800 Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu "MAYDAY 2" . Przekład Elżbieta Woźniak, reżyseria Zbigniewa Rybka. Kontynuacja hitu, który od kilku sezonów bawi publiczność do łez. "Mayday 2" to dwukrotnie więcej zawirowań i podwójna porcja śmiechu. Czy obrotny bigamista straci wreszcie zimną krew, a żony cierpliwość? Zobaczymy.Czas trwania 2 godz. 30 min. (1 przerwa). Bilety w cenie 25 PLN.

  UWAGA ZMIANA TERMINU ! ! !

14.10.2018 r. (niedziela) godz. 1900 Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu "NAJDROŻSZY"  w reżyserii Tomasza Mana; obsada: Łukasz Mazurek, Łukasz Stawowczyk, Marek Braun, Katarzyna Dorosińska, Maria Gudejko, Joanna Jędrejek i Jarosław Rabenda. Czas trwania 2 godz. 15 min. Bilety w cenie 20 PLN.

02.06.2018 r. (sobota) godz. 18,00 Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu "ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA" - klasyczna pozycja literatury dziecięcej i młodzieżowej w wersji musicalowej. Reżyserja i choreografia - Wojciech Kępczyński. Muzyka - Zbigniew Karnecki. Teksty piosenek - Maciej Wojtyszko. Bilety w cenie 25 PLN.

 26.05.2018 r. (sobota) godz. 18,00 Teatr Powszchwny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu "Z DRUGIEJ STRONY" - sztuka o tym co naprawdę myślicie, a boicie się powiedzieć. Znakomista zabawa i chwila refleksji.  Bilety w cenie 30 PLN.

08.04.2018 r. (niedziela) godz. 1800  Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu "ANNA KARENINA" - opowieść o wielkiej miłości, która zdarza się wbrew rozsądkowi i zasadom, kiedyś, gdzieś, w świecie zasznurowanym konwenansami. Ale przecież mogłaby  zdarzyć się i dziś. Tu i teraz. Reżyseria Grigorij Lifanov. Bilety w cenie 30 PLN.

17.03.2018 r.(sobota) godz. 1800 Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu "DORIS DAY - Sentymentalna podróż" w reżyserii Zbigniewa Rybki. Bilety w cenie 30 PLN.

18.01.2018 r. (czwartek) godz. 1800 Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu "Z DRUGIEJ STRONY" - sztuka o tym co naprawdę myślicie, ale boicie się powiedzieć. Znakomita zabawa i chwila refleksji. Reżyseria Zbigniew Rybka. W rolach głównych Aleksandra Bogulewska, Izabela Brejtkop, Marek Braun i Jarosław Rabenda. Bilety w cenie 25 PLN.

Uwaga:  wszyscy, którzy zapłacili za biety na spektakl Najdroższy - bilety do odbioru u p. Ani Matuszewskiej w Teatrze przy kasie  w dniu spektaklu tj. 04.01.2018 r. (czwartek) przed godziną 1900.

16.12.2017 r. (sobota) godz. 1800 Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu "KOLACJA  DLA  GŁUPCA" - to prawdziwy teatralny majstersztyk - z błyskotliwymi, arcydowcipnymi dialogami, misterną intrygą, zaskakującymi pointami i perfekcyjnie sportretowanymi postaciami. Od wielu lat jest frekwencyjnym hitem, granym z ogromnym powodzeniem na deskach teatrów na całym świecie. Reżyseria - Zbigniew Rybka. Bilety w cenie 20 PLN.

11.11.2017 r. (sobota) godz. 1800 Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu "CZŁOWIEK Z LA MANCHY" - słynny broadwayowski musical Mitcha Leigha. Bilety w cenie 40 PLN.

29.10.2017 r. (niedziela) godz. 1800 Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu "WŁADZA" w reżyserii Andrzeja Dubienia. Francja, czasy panowania Ludwika XIV. Efektowny historyczny kostium, współcześnie brzmiące problemy, wciągająca, sprawnie poprowadzona intryga, wyraziści bohaterowie, wachlarz ekstremalnych uczuć, celne dialogi, widowiskowa oprawa, a przy tym lekkość i dowcip. Bilety w cenie 25 PLN.

10.06.2017 r. (sobota) godz. 1900 TEATR POWSZECHNY IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU "DORIS DAY - Sentymentalna podróż" w reżyserii Zbigniewa Rybki. Bilety w cenie 20 PLN.

14.05.2017 r. (niedziela) godz. 16:00 TEATR POWSZECHNY IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU - Komedia dla dorosłych "SEKS DLA DOROSŁYCH' w reżyserii Henryka Jacka Schoena - cene biletu 30 PLN.

UWAGA!    SPEKTAKL   TEATRALNY " CZŁOWIEK Z LA MANCHY"   ZOSTAŁ  ODWOŁANY.  Osoby, które dokonały wpłaty na bilety proszone są o kontakt z koleżanką Anną Matuszewską celem zwrotu pieniędzy.

 Data publikacji:  29.04.2017r.

18.05.2017 r. (czwartek) godz.1900. TEATR POWSZECHNY IM.J.KOCHANOWSKIEGO W RADOMIU -  

Słynny broadwayowski musical Mitcha Leigha - "Człowiek z La Manchy"  - 30 PLNCopyright 1998-2015 Ośrodek Informatyki i Promocji